9 Kas 2010

İZLEMEYEN OKUMASIN! HEM SPOILER DOLU, HEM ...ÇOK FENA ÇOK


Dün geceden beri etkisinden kurtulamadığım bir şeyden bahsedeyim mi size...
House'un 6. sezon finali dağıttı beni gece gece.
Bütün bir bölüm boyunca bir iç karartısı, acaip bir belirsizlik, sonunun ne olacağı  bilinmezlik.
Nerden başlasam bilemiyorum valla...

Bölümün sonlarına kadar yaşananlara kısaca değinecek olursam, her ne kadar bir insan gibi davransa da House'un bittiğini düşündüm ben bölüm boyunca, nasıl olacak bu iş dedim, sen tut bir sene boyunca uğraş ama herkes mutlu olsun,herkes işine gücüne baksın, sen arkalarından bak...
Hele hastası ölünce, Foreman'a atar yaptı ya:
-Sorun da bu! Her şeyi doğru yaptım, ama yine de öldü
diye...Hah dedim House artık bittin.


Sonra evine geldi, hiç ummadığımız bir yerden son vicodin zulasını çıkardı, bir sene  boyunca ona hiç ihtiyaç duymamışken.Sonra gözleri doldu, ilacı almakla almamak arasındaki o müthiş tereddütte.Dibe vuruşun böylesi dedim kendi kendime.

Ama derken  ne oldu, pat diye Cuddy çıkageldi.Onu ince çizginin bu tarafına çekti aldı.Yine bir halüsinasyon mu değil mi diye düşünürken bitti 6. sezon.
Ne yalan söyleyeyim, ben son ana kadar halüsinasyon olduğunu düşündüm.Elinde ilaçlar olmadığı halde var gibi görebilir, içtiği halde kendini içmediğine inandırmak isteyebilir diye düşündüm.

Sonra dayanamadım hemen 7. sezonun ilk bölümünü indirdim.20-25 dk lık bekleyişimde halüsinasyon olduğuna kesin kanaat getirdim ve resmen içim acıdı House'a.
Eve girdiğinde onunla birlikte acaip bir iç sıkıntısı yaşadım, "Bu gece nasıl bitecek, nasıl sabah olacak, nasıl bir sabaha uyanacağım" diye düşündüm kendimi onun yerine koyup.Bu hisleri birebir yaşattıkları bir bölüm yaptıkları için yönetmenleri ciddi anlamda takdir ettim.Hugh Laurie'ye ise bir kez daha diyecek laf bulamadım!

Derken 7. sezonun ilk bölümü indi. Gördüğümüz şey House ile Cuddy!
Yani gerçekmiş benim halüsinasyon sandığım şeyler.


Ben aşık House'u çok sevdim.İnanılmaz hoşuma gitti.Bazılarının dediğinin aksine mıç mıç bir ilişki, bayık bir romantizm havası yoktu.Çok tatlı, sakinleşmeye çalışan, ruhunun gazını alan bir House gördüm ben.Kendilerini bütün gün eve kapattılar ama hep gergin, hep parmak ucunda yürüdüler.Şöyle bir oh diyemediler, onca senelik bekleyişe rağmen.İkisi de bu iş nasıl olacak diye düşünmeden edemediler.Yani işleri zor, onlar da farkında,Zaten son anda House yine dedi diyeceğini.Ama aklı başında Cuddy hemen bu duruma da el attı, pes etmedi, olacak mı olmayacak mı bırak görelim dedi.
Kapıyı kapattıklarında ise içerde House'un, dışarda Cuddy'nin yavaş yavaş kaybolan gülümsemesi, "Ne bok yiyeceğiz şimdi"  bakışı her şeyi anlatıyordu.

Yani diyeceğim o ki, hem sezon finalinde hem de yeni sezonda beni fazlasıyla tatmin eden gelişmeler oldu.Ben zaten başından beri bu ilişkiyi istiyordum, bence çok doğru bir zamanda başladı, gelişmeleri zamanla görmek büyük sabırsızlık yaratacak bu bünyede ama olsun.

Bu arada House,
i lobe you!
Anladın sen onu.

12 yorum:

 1. Tamam ya, izleyeceğim artık bu House'ı!

  YanıtlaSil
 2. valla imrenmemek elde değil.
  ben her hafta takip ettiğinden senin gibi serii izlemenin tadını alamıyorum

  YanıtlaSil
 3. Beni de çok kötü dağıtmıştı.

  -------SPOILER-------
  Ama herşey güzel olacak. :)
  -------SPOILER-------

  YanıtlaSil
 4. kahretsin house krizim tutmuşken yeni sezonu ilk bölümünü izledim.aslen öğrenmek istediğim şey face de gördüğüm minik kızla cudy ne alak idi.malum 4. sezonda cudy yapay döllenme yollarında uğraş veriyordu.dedim acaba house ima ettiği gibi sperm bizim çatlak dahiden mi bakayım dedim 4. seazon 10. bölümde bıraktığım diziyi 7. sezon birinci bölümde izledim.cudy?houze* hahaha süpperdi o ne şehvet:) kankasının o iyimi diye geldiğinde ise cudy le yattım dey,p kankasının inanmayışı v eve giriş şekline öldüm yaa 50 lerdesiniz ve uğraştığınız yollara bak:)

  YanıtlaSil
 5. ben pek alışamadım bu aşık hallerine, eyvallah hoş filan ama bilmem alışamadım henüz...üühühüh :/

  YanıtlaSil
 6. bloğumda bir mim seni bekler :)

  YanıtlaSil
 7. @francesca: evet hadi ama lütfen artık :)

  @telekinesis: malesef ben de bitirdim, artık yeni bölümleri bekliyorum her pazartesi.fena:(

  @moment killer: dağılmamak mümkün değil.şimdi iyiler ama yine de çok umutlanmamak lazım, ne de olsa house demişler ona...

  @tarih84: ohoo, şekerim en acilinden aradaki sezonları izle bence.cuddy 5. sezonda evlatlık aldı, o kız o bebe işte.
  bir de wilson içeri girdiğinde yatak odasında cuddy'yi göremedi ya, 5. sezona gönderme var orda, "acaba mı?" dedik seyirci olarak, o acabayı izleyip öğrenmen lazım.

  @anti-kahraman: ben de pek alışamadım ama çok hoşuma gitti, komikler bence.
  house da olsa nihayetinde bir insan, bir erkek o da. daha önce aşık olmuş, sevebilmiş, şimdi neden olmasın. elvada vicodin, o zaman merhaba aşk!

  @drukiyyes: mimlerle ilgili daha önce bir yazı yazmıştım, ama yine de teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 8. ne cuddy mi? sen öle sannnnnn:)

  YanıtlaSil
 9. offffffff resmen delirdim hemen izlenilmeli diyorsun kpss şokunu belkide vücuttan böyle detoxlarım:)

  YanıtlaSil
 10. @kirliselpak: neyi öyle sanayım, neyi yanlış anladım, neyi kaçırdım, ne oluyor burda, biri anlatsın!

  @tarih84: ben şok bile yaşamıyorum, kpss ile ilgili artık hiçbir şeye şaşırmıyorum.
  ve evet,izle,demedi deme :)

  YanıtlaSil
 11. simdi okudum mimlerle ilgili yazını, görmemistim daha önce yazmasan da tesekkürler
  yine de ben mimlemis, senide yazımda unutmamıs olayım :))

  YanıtlaSil
 12. @drukiyyes: hatırlamana ve hatta bu yazıya dönüp tekrar yorum bırakmana gerçekten teşekkür ederim, neylersin ki karşında bir mim özürlü var,nezaketin için sağ ol drukiyyes.

  YanıtlaSil

ne yazarsan yaz,
ama "adsız" olma.
google hesabın yoksa da,
sonuna ismini cismini yazamayacak kadar ezik davranma,
kaçak oynama.